Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurt Cobain

narozen: 20.2.1967, v Aberdeenu (140km jhozápadně od Seattlu)

Už ve dvou letech projevil zájem o muziku, nikoho to však nepřekvapilo, protože v jejich rodině bylo hodně hudebně nadaných lidí. V osmi letech už vyzkoušel trávu, asi z důsledku rozvodu jeho rodičů, později zaháněl bolest žaludku tvrdšími drogami. Studoval střední uměleckou školu, kde začal hrát na kytaru.Hrál po rockových klubech, tam se poprvé v roce 1985 setkal s Chrisem Novosalicem. Těsně před maturitou odešli ze školy. Výrok, který vyyhlásil Kurt: ,,Dnešní školní systém i tak nikomu nic nedá, je jen akorát pro vypatlané mmozky." V prosinci roku 1986 založili Kurt, Chris a Aaron Buckhard skupina, která neměla název, protože hledali název,který by vystihoval jejich hudbu a byl co nejpřesnější.

Nakonec přišla NIRVANA. Jejich první koncert se odehrál na soukromé párty někde v Raymonde. Lidé byli tenkrát zděšeni, že před námi utekli do kuchyně-vypráví Chris. Po koncertě však za nimi pár nadšenců přišlo, že se jim to líbilo. Další koncert má větší úspěch, natáčejí demonahrávky a v nahrávacím studiu Sub Pop. Mezitím se mění postava bubeníka, když přichází Dave Grohl. V říjnu 24. vychází jejich album Nevermind, je oceněna zlatou deskou.A na první koncert tohoto alba přichází neuvěřitelných 130 000 lidí. Kurt se 24.února ožení na Hawai s Cortney Love. Ženil se v pyžamu a Cortney c nějakých otrhaných šatech. Brali se, protože čekali dítě. Všichni to odsuzovali a tvrdili, že Kurt udělal blbost. 18. srpna 7:48 přichzí na svět dcera Frances Bean Cobain. Porodu zúčastněný Kurt po chvíli omdlel. Začal brát heroin. Z léčebny, kde byl nakonec léčen utekl. Cortney ho dala hledat, ale našli ho už mrtvého v jeho domě v Settlu. Nikdo doteď neví jestli spáchal sebevraždu nebo ho někdo zavraždil.

Chris Novosalic

narozen: 16. květen 1965 v Comptone

Chris měl nebo má dva mladší sourozence- Roberta a Dianu. V roce 1979 se přestěhovli do Aberdeenu, což se Krisovi moc nelíbilo.Neměl tam žádné kamarády atd. což mu způsobovalo trauma. Protože ven nechodil všechen svůj volný čas věnoval hudbě. Poslouchal nejvíc tvrdší muziku jako Black Sabbath, Led Zeppelin. Když už nevěděli jeho rodiče co s ním, poslali ho za svými rodiči do Chorvatska, kde se seznámil taky s jinými lidmi a našel si kamarády. O rok později se musel vrátit do Aberdeenu a jako správný teenager začal holdovat chlastu a gressu. Po ukončení střední školy se seznmil se Shely, se kterou se brzy oženil. Založil skupinu Stiff Woodies neslavila však úspěch, protože její zpěvák byl kandidátem do hvězdné pěchoty. Na podzim roku 1985 se seznámil s Kurtem Cobainem, což pro jeho další život bylo zlomové. Spolu založili skupinu Fecal Matter, která se dá nazvat jako předchůdce slavné Nirvany. Od té doby začali úspěchy... natočené alba, koncerty atd. Až do chvíle kdy se Kurt zabil. Prohlásil, že pokračovat nemá cenu a rozpustil kapelu. V současné době hraje např. v Sweet 75 a Gus. .

Dave Grohl

narozen:14.ledna 1969 ve Warrene v Ohaiu

Se starší sestrou Liz a rodiči bydleli v jeho rodném bydlišti do r. 1972, kdy se přestěhovali do Springfieldu ve Virginii. Tam se jeho rodiče po třech letech soužití rozešli a on zůstal bydlet s matkou. V dětství trpí hyperaktivitou (podobně jako Kurt). Na střední škole zkouší David marihuanu a v plném nasazení s pomocí jeho sestřenice poznáv punkrock. Ve dvanácti se učí hrát na kytaru. Před Nirvanou hrál v méně známých skupinách jako je např. Scream, kde se sám naučil hrát na bicí. 25. srpna 1990 byl přijat do skupiny Nirvana. Už po dvou minutách zkoušky, bylo jasné, že bude přijat. Hrál od alba Nevermind až do smrti Kurta. Pak založil vlastní skupinu Foo Fighters.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář